Ture Ryberg skåp 1930-tal

Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal
Ture Ryberg skåp 1930-tal

Såld för:

10 500 SEK

Utropspris

9 500 SEK

TURE RYBERG, skåp, 1930-tal, J.E. Thuns Möbelsnickeri, Faringe, grönmålat med inredningen svartmålad, upptill glasdörrar med bakomliggande hyllor, nedtill skåp med låda samt hylla, etikettmärkt J.E. Thuns Möbelsnickeri, Faringe Till Herr arkitekt Ture Ryberg, Svartensgatan 20 Stockholm, höjd 223, 136,5 x 48 cm

PROVENIENS: Arkitekt Ture Ryberg, Stockholm

Slitage

658313

2019-08-31