Ture Ryberg skåp 1930-tal
Klubbat för:
10 500 SEK
Arviointi
9 500 SEK
Kuvaus
TURE RYBERG, skåp, 1930-tal, J.E. Thuns Möbelsnickeri, Faringe, grönmålat med inredningen svartmålad, upptill glasdörrar med bakomliggande hyllor, nedtill skåp med låda samt hylla, etikettmärkt J.E. Thuns Möbelsnickeri, Faringe Till Herr arkitekt Ture Ryberg, Svartensgatan 20 Stockholm, höjd 223, 136,5 x 48 cm
PROVENIENS: Arkitekt Ture Ryberg, Stockholm
Kuntoraportti
Slitage
658313
Päivämäärä:
2019-08-31