Konsolbord barock
Klubbat för:
33 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
KONSOLBORD, barock, stomme i valnöt, helskulpterad dekor, kredering med spår av försilvring och förgyllning, volutformade ben med akantus och groteskornamentik, fotkryss, skiva av brunbrokig marmor, höjd 87, 99 x 65 cm
Smärre lagningar, dekorkomplettering, senare lagad skiva
658314
2019-07-15