Vikskärm
Klubbat för:
2 200 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
VIKSKÄRM, tredelad, bemålat trä, 1910-tal, höjd 180, vardera del ca 60 cm
Proveniens: Ljungs slott i Östergötland, senare flyttad till Steninge Slott i Uppland
Kuntoraportti
Bruksslitage, 1 del saknar skärm, flagnad färg, lösa gångjärn
658321
Päivämäärä:
2019-06-27