Kammarladdningsgevär

Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär
Kammarladdningsgevär

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAMMARLADDNINGSGEVÄR, omkring 1800-talets mitt, oktagonal pipa, helstock med hornnäsa och skuren kolvhals, längd ca 136 cm

Slitage och märken, lagningar, kompletterad mutter och möjligen armen, laddstock saknas

658344

2019-06-27