Kammarladdningsgevär
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAMMARLADDNINGSGEVÄR, omkring 1800-talets mitt, oktagonal pipa, helstock med hornnäsa och skuren kolvhals, längd ca 136 cm
Slitage och märken, lagningar, kompletterad mutter och möjligen armen, laddstock saknas
658344
2019-06-27