Faskinkniv och släpsabel
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FASKINKNIV, SABEL, sk släpsabel, omkring 1900, faskinkniv, m/1848, med fäste i trä, balja med beslag i mässing, längd ca 58 resp. 88 cm
Slitage, bucklor, faskinknivens balja med mindre skador, knivens fäste med lagning
658356
2019-06-28