Sabel sjöofficer

Sabel sjöofficer
Sabel sjöofficer
Sabel sjöofficer
Sabel sjöofficer

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SABEL, svensk, m/1915 för sjöofficer, märkt E. Svalling Eskilstuna, fäste med militärekiperingsaktiebolagets stämpel, svart läderklädd balja med tre förgyllda mässingsbeslag, portopé, ca längd 88 cm, bälte medföljer

Slitage. Balja med slitge och vikmärken, bälte med kraftigare slitage

658375

2019-06-28