Signe Persson-Melin fat & ytterfoder Tema Keramik

Såld för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SIGNE PERSSON-MELIN, ytterfoder samt skål / kruka i saltglaserat stengods, 1970-tal, producerade av Campos Filhos, Portugal för för Diverse Ting, ytterfoder höjd ca 31,5 cm, diam ca 36 cm, skål höjd ca 13,5 cm, diam ca 33 cm

Smärre slitage samt ytterfoder med nagg undertill

658379

2019-07-28