Signe Persson-Melin fat & ytterfoder Tema Keramik
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIGNE PERSSON-MELIN, ytterfoder samt skål / kruka i saltglaserat stengods, 1970-tal, producerade av Campos Filhos, Portugal för för Diverse Ting, ytterfoder höjd ca 31,5 cm, diam ca 36 cm, skål höjd ca 13,5 cm, diam ca 33 cm
Smärre slitage samt ytterfoder med nagg undertill
658379
2019-07-28