Prakturna Dresden
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SÄCHSISCHE PORZELLANMANUFAKTUR DRESDEN (etabl. 1872), prakturna, porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, med hänklar, polykrom dekor av blommor samt potpurri och putti i relief, höjd inkl. sockel ca 114 cm
Nagg
658381
2019-06-29