Yataghan

Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

YATAGHAN, ottomansk, 1800-tal, klinga med stämpel och inskription, fäste i metall, längd ca 74 cm

Kraftigt slitage och skador, lagningar

658383

2019-06-29