Bertil Bull Hedlund torrnål
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
1 000 SEK
BERTIL BULL HEDLUND (1893-1950): Krabbor, daterad i trycket 1934, torrnål, 18x23 cm
Tryckt för Föreningen för grafisk konst 1934.
PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm
LITTERATUR
Nils Lindgren, Bertil Bull Hedlund, nr 63
658405
2019-08-28