Bertil Bull Hedlund torrnål

Bertil Bull Hedlund torrnål
Bertil Bull Hedlund torrnål

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

1 000 SEK

BERTIL BULL HEDLUND (1893-1950): Krabbor, daterad i trycket 1934, torrnål, 18x23 cm
Tryckt för Föreningen för grafisk konst 1934.

PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm

LITTERATUR
Nils Lindgren, Bertil Bull Hedlund, nr 63

658405

2019-08-28