Grand tour souvenirer
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRAND TOUR souvenirer (4) 1800- och 1900-tal, byst föreställande Michelangelo, huvud i alabaster, torso i siena marmor samt sockel i lapis lazuli, Fidias "körsvennen", Diana samt Goethe, alla i metall med bronspatina, socklar i trä, marmor samt serpentin, höjd mellan ca 12-32,5 cm
Slitage, mindre nagg
658433
2019-06-30