STOLAR Chiavarimodell

STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell
STOLAR Chiavarimodell

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

STOLAR, 1 par, victorianska, s.k. chiavari modell, träskuren dekor, rester av förgyllning, brännmärkta ER VII under kunglig krona (kung Edvard VII av Storbritannien, 1841-1910), höjd 87 cm, sitthöjd ca 44 cm

Zustandsbeschreibung

slitage, sitsar senare

658452

2019-07-05