Bertil Vallien Janushuvud
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BERTIL VALLIEN, "Janushuvud", skulptur, Kosta Boda 2000-tal, unik, sandgjuten polykrom glasmassa med innesluten dekor av ansikten, signerad KOSTA BODA UNIQUE BVALN 940003 och egenhändig namnteckning B. Vallien, höjd 37 cm inklusive betongsockel
Smärre kantnagg och stötskada, numrering något otydlig
658609
2019-06-30