Eli Keller kruka och flaska

Eli Keller kruka och flaska
Eli Keller kruka och flaska
Eli Keller kruka och flaska
Eli Keller kruka och flaska
Eli Keller kruka och flaska
Eli Keller kruka och flaska
Eli Keller kruka och flaska
Eli Keller kruka och flaska
Eli Keller kruka och flaska
Eli Keller kruka och flaska

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ELI KELLER (född 1943), kruka och flaska, samtida, stengods, flaska i japansk "Kintsugi" stil med avsiktliga lagningar med dekorativt guldlim, delvis glaserat i grått, kruka i rödfärgad lera, raku med svartgrå dekor, signerade ´´Eli´´ undertill, höjd ca 14 och 23 cm

Ingår i temaauktion Konsthantverk

658662

2019-06-30