Bordspendyl Louis XV-stil
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000 SEK
BORDSPENDYL, Louis XV-stil, Frankrike 1800-talets andra hälft, urtavlan märkt LENOIR A PARIS, förgylld brons, ymnig dekor av akantus, rocailler och voluter, emblem av musikattribut, krönt av putto med lyra, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 43,5 cm
Smärre slitage, ställvisa emaljskador
658680
2019-09-29