Ljusstakar Louis XV-stil

Ljusstakar Louis XV-stil
Ljusstakar Louis XV-stil
Ljusstakar Louis XV-stil
Ljusstakar Louis XV-stil
Ljusstakar Louis XV-stil
Ljusstakar Louis XV-stil
Ljusstakar Louis XV-stil
Ljusstakar Louis XV-stil
Ljusstakar Louis XV-stil
Ljusstakar Louis XV-stil

Såld för:

Osåld

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Louis XV-stil, 1800-tal, Juste Aurèle Meissoniers art, förgylld brons, ymnig dekor av akantus, rocailler och voluter, balusterformad pelare, höjd 23 cm

Smärre slitage, ena med lagning samt mindre hål

658682

2019-09-29