Besticksservis

Besticksservis
Besticksservis
Besticksservis
Besticksservis
Besticksservis
Besticksservis
Besticksservis
Besticksservis
Besticksservis
Besticksservis

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BESTICKSSERVIS, silver, svenska importstämplar, 169 dlr., bestående av: 12 matskedar, 12 matgafflar, 11 matknivar, 11 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 7 bordsknivar, 12 fiskknivar, 12 fiskgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 efterättskedar, 6 teskedar, 11 kaffeskedar, 12 moccaskedar, 10 smörknivar, 5 (2+2+1) serveringsskedar, total vikt exkl. knivar med stålblad 6430g

Samtliga delar monogrammerade, enstaka delar med skador

658689

2019-06-30