Uppsatsskål silver Gustaf Möllenborg

Klubbat för:

7 200 SEK

6 000 SEK

UPPSATSSKÅL, silver, senempire, fot i form av vinstockar och klasar, genombruten skål ned dekor av blommor och blad, stämplad Gustaf Möllenborg Stockholm 1845, höjd 36, diameter 36 cm, vikt 1200 g

mindre bucklor, fotring med inskription

658721

2019-07-01