Uppsatsskål silver Gustaf Möllenborg
Klubbat för:
7 200 SEK
6 000 SEK
UPPSATSSKÅL, silver, senempire, fot i form av vinstockar och klasar, genombruten skål ned dekor av blommor och blad, stämplad Gustaf Möllenborg Stockholm 1845, höjd 36, diameter 36 cm, vikt 1200 g
mindre bucklor, fotring med inskription
658721
2019-07-01