Glasservis slipad dekor
Klubbat för:
2 800 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
GLASSERVIS, 210 dlr., klar samt färgad glasmassa, 1910/20-tal, slipad dekor, bestående av: 14 rödvinsglas, 17 vitvinsglas, 14 rehnvinsglas, 28+3 champagneglas, 15 selterglas, 15 grogglas, 12+1 whiskeyglas, 20+28 starkvinsglas, 8+15 likörglas samt 21 dessertskålar med underfat, höjd ca 8-15 cm
Kuntoraportti
Nagg förekommer, vissa delar med nedslipad mynning
658785
Päivämäärä:
2019-07-03