Glasservis slipad dekor

Glasservis slipad dekor
Glasservis slipad dekor
Glasservis slipad dekor
Glasservis slipad dekor
Glasservis slipad dekor
Glasservis slipad dekor
Glasservis slipad dekor
Glasservis slipad dekor
Glasservis slipad dekor
Glasservis slipad dekor

Klubbat för:

2 800 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

GLASSERVIS, 210 dlr., klar samt färgad glasmassa, 1910/20-tal, slipad dekor, bestående av: 14 rödvinsglas, 17 vitvinsglas, 14 rehnvinsglas, 28+3 champagneglas, 15 selterglas, 15 grogglas, 12+1 whiskeyglas, 20+28 starkvinsglas, 8+15 likörglas samt 21 dessertskålar med underfat, höjd ca 8-15 cm

Kuntoraportti

Nagg förekommer, vissa delar med nedslipad mynning

658785

Päivämäärä:

2019-07-03