Skänkskåp Dalarna/ Hälsningland
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÄNKSKÅP, Dalarna/ Hälsingland, 1800-talets början, sk Kronskåp, daterat 1803, polykrom dekor av kurbits, höjd ca 197, 117x54 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Små sprintar medföljer, ytslitage
658810
2019-07-01