Karmstolar Erik Kirkegaard

Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard
Karmstolar Erik Kirkegaard

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ERIK KIRKEGAARD, karmstolar, 5 st, 1960-tal, Høng stolefabrik, Danmark, 1960-tal, teak, sits i svart konstläder, sitthöjd ca 43 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, stötmärken, omfattande slitage och ojämnheter på sitsarna, en stol med inskruvat metalfäste på baksidan

658832

2019-07-01