Skänkskåp 1800-talets första hälft

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000 SEK

SKÄNKSKÅP, gustavianskt, Norra Sverige 1800-talets första hälft, träskuren dekor, framtagen originalfärg i gulockra, skiva med balustrad, snedställda hörn med kannelyrer, spegeldörrar, nyckelskyltar av mässing, inredning med tre fasta hyllor, avslutande kannelerade fötter, nyckel medföljer, höjd 141, 149 x 50 cm

Bruksslitage, ställvisa kompletteringar och retuscher

658868

2019-09-29