Golvur Josias Walker

Golvur Josias Walker
Golvur Josias Walker
Golvur Josias Walker
Golvur Josias Walker
Golvur Josias Walker
Golvur Josias Walker
Golvur Josias Walker
Golvur Josias Walker

Såld för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVUR, England, 1700/1800-tal, urtavlan märkt Josias Walker Otterey (aktiv 1783-1830), ek, höjd ca cm, ett lod samt pendel medföljer

slitage, skador, står ojämnt, lås saknas

658912

2019-07-17