Louis Albert Guillain Bacler D´Albe gouache
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LOUIS ALBERT GUILLAIN BACLER D´ALBE (Frankrike, 1761-1824): Stormigt väder, signerad och daterad Bacler Dalbe 1800, gouache på papper, 52,5x79,5 cm
PROVENIENS:
Antikhandlare John Sjögren, Stockholm, vidare i arv till nuvarande ägare.
659040
2019-09-29