Louis Albert Guillain Bacler D´Albe gouache

Såld för:

32 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LOUIS ALBERT GUILLAIN BACLER D´ALBE (Frankrike, 1761-1824): Stormigt väder, signerad och daterad Bacler Dalbe 1800, gouache på papper, 52,5x79,5 cm

PROVENIENS:
Antikhandlare John Sjögren, Stockholm, vidare i arv till nuvarande ägare.

659040

2019-09-29