Vas Kina 1800-tal

Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad, dekor av blommande träd i emaljfärger samt järnoxid, bård med stiliserade lotusblad, höjd ca 60 cm

Smärre tillverkningsmärken

659056

2019-07-06