Salsskåp 1700-tal

Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal
Salsskåp 1700-tal

Såld för:

Osåld

Utropspris

15 000 SEK

SALSSKÅP, 1700-tal, rokoko, fanerat i alm, valnöt och rot, inredd med hyllplan samt skedhylla, underdel med lådor, draghandtag med förgyllda beslag, svängda fötter, höjd 235 cm, 150x51 cm

slitage, sprickor, invändigt avskrapad färg på överdel, fanérbortfall, listbiter på krön saknas

659171

2019-08-31