Rosenthal Maria matservis Classic Rose

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

ROSENTHAL (etabl. 1879), "Maria - Classic Rose", matservis, 98 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets andra hälft, bestående av: 19 flata mattallrikar, 12 djupa mattallrikar, 20 flata förrättstallrikar, 22 djupa förrättstallrikar, 12 assietter samt 2 desserttallrikar, diameter ca 17-24 cm

Slitage, nagg

659205

2019-07-05