Royal Copenhagen Blå Blomst

Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KUNGLIG DANSK, "Blå Blomst", kaffeservis, mindre ytterfoder, ljusstakar, 70 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, bestående av: 9 kaffekoppar med fat, 9+1 assietter, 8 mindre ytterfoder, 3 par ljusstakar, 2 lockurnor, vas, sockerskål, cremekopp, 12+6+2 kuvertaskfat, 3 cigarettställ, 3 uppläggningsfat, skål, 2 mindre skålar, skål på fot samt bonbonjär

Nagg, bland annat på en ljusstake samt en lockurnas lock (putto)

659209

2019-07-05