Bordsur Empirestil
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSUR, marmor och förgylld brons, 1800-talets slut, empirestil, dekor av fyrfat samt parställda gripar, krön med flammor samt örn, uret märkt 1889, höjd ca 49 cm, pendel och nyckel medföljer
659232
2019-07-05