Glasservis "Koskull" Kosta

Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis

Såld för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

GLASSERVIS, "Koskull", 41 dlr, Kosta 1977, ovoid kupa och fyrkantig fot, benet fasettslipat, kupan med graverad blomstergirland, signerade Kosta Koskull 1977 Limited Edition 171/975, bestående av: 8 champagneglas (15,5 cm), 12 vitvinsglas (11,5 cm), 12 starkvinsglas (ca 11,5 cm), 9 selterglas (9 cm), väggvitrin medföljer, vitrinens mått höjd ca 77, 70x22 cm

ej komplett servis, några glas med skador/nagg, 2 selterglas med omfattande kantskador, 1 vitvinsglas med nagg, 2 champagnestrutar med nagg

659245

2019-08-31