Miniatyrporträtt
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MINIATYRPORTRÄTT, 2 st, 1700/1800-tal, gouache på elfenben respektive papper, porträtt av man i 1700-talskläder och den andra möjligen i jesuitdräkt, den första märkt "[...] Belin" på baksidan, höjd med ram ca 7 och 6 cm
Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem
Träramen med spricka, slitage
659316
2019-07-02