Miniatyrporträtt

Miniatyrporträtt
Miniatyrporträtt
Miniatyrporträtt
Miniatyrporträtt

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINIATYRPORTRÄTT, 2 st, 1700/1800-tal, gouache på elfenben respektive papper, porträtt av man i 1700-talskläder och den andra möjligen i jesuitdräkt, den första märkt "[...] Belin" på baksidan, höjd med ram ca 7 och 6 cm

Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem

Träramen med spricka, slitage

659316

2019-07-02