Josef Burgaritzky oljemålning

Josef Burgaritzky oljemålning
Josef Burgaritzky oljemålning
Josef Burgaritzky oljemålning
Josef Burgaritzky oljemålning
Josef Burgaritzky oljemålning
Josef Burgaritzky oljemålning

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOSEF BURGARITZKY (1836-1890): Pastoral vy med sjö, olja på duk, signerad, ca 74x100,5 cm

PROVENIENS: Riksheraldiker Carl Arvid Klingspor (1829-1903) Näsby säteri i Bogsta Södermanland

659323

2019-07-02