Sekretär / byrå

Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå

Klubbat för:

1 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

BYRÅ / SEKRETÄR, sekelskifte 1800/1900, sk. herrbyrå, stomme fanerad i mahogny och valnöt, 5 lådor, samt skrivinredning bakom två lådor, skuren trädekor av kolonetter, beslag i mässing, höjd ca 152 cm, yttermått ca 80x53 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage. Saknar nyckel.

659328

2019-07-02