Sekretär / byrå
Klubbat för:
1 400 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
BYRÅ / SEKRETÄR, sekelskifte 1800/1900, sk. herrbyrå, stomme fanerad i mahogny och valnöt, 5 lådor, samt skrivinredning bakom två lådor, skuren trädekor av kolonetter, beslag i mässing, höjd ca 152 cm, yttermått ca 80x53 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage. Saknar nyckel.
659328
2019-07-02