Wilhelm von Gegerfelt oljemålning
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
WILHELM VON GEGERFELT (1844-1920): Höstlandskap, signerad W v Gegerfelt, olja på duk, 124x90 cm
PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling
Företaget Luxor, Motala, Sverige
UTSTÄLLD
Frankrike genom konstnärsögon, Nationalmuseum, Stockholm, 1941, katalognr 64
659381
2019-08-28