Wilhelm von Gegerfelt oljemålning

Såld för:

13 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

WILHELM VON GEGERFELT (1844-1920): Höstlandskap, signerad W v Gegerfelt, olja på duk, 124x90 cm

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling
Företaget Luxor, Motala, Sverige

UTSTÄLLD
Frankrike genom konstnärsögon, Nationalmuseum, Stockholm, 1941, katalognr 64

659381

2019-08-28