Smycken med odlade sotvattenpärlor
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
COLLIER, ARMBAND samt ÖRHÄNGEN, 1 par, med barockformade, odlade, sötvattenpärlor, armbandet med lås i 14k guld, örhängen, stift, förgyllt silver med plupparna i 18k guld, collierslängd ca 60 cm, armbandslängd ca 19.5 cm, örhängenshöjd ca 3 cm, några lösa odlade söttvattenpärlor medföljer
Odlade pärlorna är av ojämna formen och storleken, med mindre ojämnheter på ytan, bruksslitage
659507
2019-07-03