Vas i glas
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS i glas, sannolikt islamskt kulturområde, antiken/medeltid, höjd ca 13 cm
Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem
Proveniens: Föremålet är förvärvat och inköpt i eller infört till Sverige mellan ca 1960-1975, därefter i samma ägo och senare genom arv
Slitage, löst sediment
659539
2019-07-03