Carolina Emilia Jungberg

Carolina Emilia Jungberg
Carolina Emilia Jungberg
Carolina Emilia Jungberg
Carolina Emilia Jungberg
Carolina Emilia Jungberg
Carolina Emilia Jungberg
Carolina Emilia Jungberg
Carolina Emilia Jungberg

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

CAROLINA EMILIA JUNGBERG (2) "Nya Warfvet", signerad samt daterad 27/9 1842, motiv från S:t Goar signerad samt daterad 10/5 1842, ca 26x37 samt 16x23 cm

Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem

Teckningen gulnad, akvarellen med några få fläckar

659543

2019-07-03