Sengustaviansk skrivbyrå
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBYRÅ, sengustaviansk, 1700-talets slut, tvådelad stomme i furu, underdelen med bysåsektion med 3 lådor i sargen, beslag i mässing, överdelen med fällbar skrivklaff med bakomliggande fack och lådor, höjd ca 119 cm, yttermått ca 125x51 cm
Avlutad och omlackerad, beslagen utbytta, invändigt med sprickor, lagningar förekommer
659611
2019-07-04