Wilhelm Kåge ´´Pryo´´ servisdelar

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 500 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), ´´Pyro´´, servisdelar, 16 st., Gustavsberg, bestående av: 6 små kryddburkar, 6 stora kryddburkar, saltkar och mjölkkar med trälock, bricka samt appelsinpress, höjd mellan ca 4-20 cm

Slitage, krackelyr, ställvis missfärgningar, en av större burkar med lagning på locket, appelseinpressen med en nagg, några enstaka nagg kan förekomma

659711

2019-07-06