Wilhelm Kåge ´´Pryo´´ servisdelar
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 500 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), ´´Pyro´´, servisdelar, 16 st., Gustavsberg, bestående av: 6 små kryddburkar, 6 stora kryddburkar, saltkar och mjölkkar med trälock, bricka samt appelsinpress, höjd mellan ca 4-20 cm
Slitage, krackelyr, ställvis missfärgningar, en av större burkar med lagning på locket, appelseinpressen med en nagg, några enstaka nagg kan förekomma
659711
2019-07-06