Bojan Kina 1700-tal

Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal

Såld för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 21 cm, trälock medföljer

Större spricka, locket med lagning

659714

2019-07-06