Tallrikar 1700-tal Kina

Tallrikar 1700-tal Kina
Tallrikar 1700-tal Kina
Tallrikar 1700-tal Kina
Tallrikar 1700-tal Kina
Tallrikar 1700-tal Kina
Tallrikar 1700-tal Kina
Tallrikar 1700-tal Kina
Tallrikar 1700-tal Kina
Tallrikar 1700-tal Kina
Tallrikar 1700-tal Kina

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 22-23 cm

Nagg, slitage

659726

2019-07-06