Flygel C. Bechstein
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
C. BECHSTEIN, flygel, tillverkad i Berlin 1966, serienummer 156529, svartlackerad med tangenter i elfenben och ebenholts, hjul och beslag i mässing, låsbart lock, nyckel medföljer, invändigt stämplad "C. Bechstein Flügel- und Pianio-Fabrik Hoflieverant", höjd ca 100 cm, yttermått ca 170x144 cm
Hjulen och pedaler med oxidering, tangenterna med smärre gulnad, bruksslitage
659728
2019-07-04