Flygel C. Bechstein

Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein
Flygel C. Bechstein

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

C. BECHSTEIN, flygel, tillverkad i Berlin 1966, serienummer 156529, svartlackerad med tangenter i elfenben och ebenholts, hjul och beslag i mässing, låsbart lock, nyckel medföljer, invändigt stämplad "C. Bechstein Flügel- und Pianio-Fabrik Hoflieverant", höjd ca 100 cm, yttermått ca 170x144 cm

Hjulen och pedaler med oxidering, tangenterna med smärre gulnad, bruksslitage

659728

2019-07-04