Gunnel Nyman
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
GUNNEL NYMAN, "Musselglas" vas, ca 1950-tal, klart glas med inneslutna luftbubblor samt underfång i gult, signerad Nyman Nuutajärvi Notsjö, Finland, höjd ca 31 cm
Smärre slitage till botten
659739
2019-07-04