Bojan Kina 1800-tal

Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal
Bojan Kina 1800-tal

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal, ovoid form, dekor av prunusblom i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 20 cm

Botten borrad, slitage, locket med spricka

659792

2019-07-06