Bordsur 1800-tal

Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, bronserad zink, 1800-talets slut, nyrokoko, dekor i form av kvinna med lamm, höjd ca 35 cm, åendel och nyckel medföljer

Slitage, urtavlan med skador, senare bronsering

659794

2019-07-06