Bornholmsur 1800-tal

Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal

Såld för:

8 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, 1800-talets första hälft, så kallat Bornholmsur, bemålat och bronserat, urtavlan märkt Lars P Henriksen, skuren dekor, urtavlan med arabiska siffror, höjd ca 199 cm, pendel, nyckel och lod medföljer

659795

2019-07-06