Bornholmsur 1800-tal
Klubbat för:
8 800 SEK
2 000 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft, så kallat Bornholmsur, bemålat och bronserat, urtavlan märkt Lars P Henriksen, skuren dekor, urtavlan med arabiska siffror, höjd ca 199 cm, pendel, nyckel och lod medföljer
659795
2019-07-06