Tallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal

Såld för:

850 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, 3+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av figurscen samt trädgård i underglasyrblått, diameter ca 22,5 cm

Nagg sprickor, lagningar

659873

2019-07-10